Espas Fotoğraf Dizisi: 4
Fotoğrafçının Eğitimi

Editörler: Charles H. Traub, Steven Heller, Adam B. Bell
Çeviri: Hüseyin Yılmaz, Ozan Yavuz, Yalım Keser
Kapak Tasarımı: Savaş Çekiç
1. Baskı: 2012
282 s.
ISBN 978‒605‒4363‒02‒5

Idefix

Fotoğrafçının Eğitimi, erken yirminci yüzyılın ustalarından postmodernistlere ve öngörülü gözlemcilere uzanan bir yelpazede, fotoğraf kuramında farklı perspektifleri bir araya getiriyor. Derlemede Berenice Abbott, Robert Adams, Diane Arbus, Wendell Berry, Elizabeth Biondi, Henri Cartier-Bresson, Alexsey Brodotovitch, Harry Callahan, Sarah Charlesworth, Charlotte Cotton, Gregory Crewdson, Yolanda Cuomo, Tim Davis, Rachel Dunville, Dave Aggers, Vilém Flusser, Stephen Frailey, Lee Friendlier, Peter Galassi, Helen Gee, Luigi Ghirri, Daile Kaplan, William Klein, Max Kozloff, Ken Light, Vera Lutter, Nathan Lyons, Peter MacGill, Ralp Eugene Meatyard, Susan Meiselas, Lisette Model, Laszlo Moholy Nagy, Vik Muniz, Cyntia Oznick, Brian Palmer, Irving Penn, Robert Pledge, Kerry William Purcell, Alexander Rodchenko, Leo Rubinfien, Shelly Rice, Stephen Shore, Aaron Siskind, Clarissa Sligh, Larry Sultan, Mary Virginia Swanson, John Szarzowski, Gael Towey, Penelope Umbrico, Jeff Wall, Randy West, Minor White, Garry Winogrand’ın yazı ve fotoğrafları yer alıyor.

Editörler Hakkında:

Charles H. Traub, fotoğrafçı. Görsel Sanatlar Okulu’nda Fotoğraf, Video ve Medya Bölümü'nde Master Programı'nın başkanlığını yürüten Traub’un çalışmaları ABD’de çok sayıda galeri ve müzede sergilendi; Fortune, Newsweek, US News & World Report ve Popular Photography dergilerinde yayınlandı.

Adam B. Bell, 2004'te Görsel Sanatlar Okulu Fotoğraf, Video ve Medya Bölümü’nde yükseklisansını tamamladı. New York'ta yaşayan Bell’in çalışmaları pek çok yayında yer aldı ve sergilendi.

Steven Heller, New York Times Kitap Eleştirisi bölümünde sanat yönetmeni, aynı zamanda Görsel Sanatlar Okulu Tasarım ve Yazarlık Yükseklisans Programı’nın eşbaşkanı. Heller bugüne dek 100’ü aşkın sayıda grafik tasarım ve görsel kültür kitabının yazarlığını ve editörlüğünü üstlendi.